Кошик
101 відгук
"При.Кід" npu-kid.com.ua - це товари для діток та їх батьків. Працюємо: Пн-Пт з 10.00 до 19.00
+380950153383

Види тканин. Текстильний довідник.

Види тканин. Текстильний довідник.

З кожним роком завдяки новим сучасним технологіям з'являється величезна кількість нових матеріалів, що відрізняються унікальними складами і властивостями. Штучні тканини часто відрізняються від натуральних більшою довговічністю, а вироби з них більшою особливою, при цьому деякі штучні тканини за своїм виглядом бувають важко відрізнити від натуральних: шовкових, бавовняних, шерстяних.

Всі види тканин поділяються на дві основні групи: НАТУРАЛЬНІ і ХІМІЧНІ. У свою чергу, натуральні тканини також поділяються на види, в залежності від їх походження: рослинного походження (льон, бавовна, дрік, джут), тваринного походження (вовна, шовк), та мінерального походження (азбест). У свою чергу хімічні тканини поділяються на: штучні і синтетичні. Розглянемо види тканин, натурального походження, які найбільш часто використовуються в пошитті одягу.

Бавовняні тканини - виробництво тканин ведеться з чистої бавовни, а також і в комбінації з іншими волокнами. Бавовна виготовляють з м'яких волосків, розташованих на насінні бавовнику - рослини. Бавовняне волокно – за своїм складом в основному складається з целюлози - натурального полімеру. Саме целюлоза і надає тканинам з бавовни характерні властивості: добру здатність вбирати вологу, довговічність, міцність. Бавовняні тканини хоч і досить швидко притягують до себе різні забруднення, але вони також легко відпираються. Тканина після прання схильна сильної усадки, також бавовна не володіє високою теплостійкістю. Бавовна відрізняється досить високими гігієнічними властивостями, тканина також відмінно пропускає повітря (гігроскопічна). Види бавовняних тканин різні: тонкі і прозорі (батист), тканини середньої щільності (ситець, бязь, сатин, сукно, фланель.), і досить щільні і міцні тканини (джинсова). В залежності від необхідних властивостей, які потрібно надати тканини, бавовна поєднують з різними видами синтетичних волокон, також їх процентне співвідношення може змінюватись від 10% до 90%.

Лляні тканини – вважаються одними з найдавніших у світі. За припущеннями вчених, вік лляних тканин становить більше 5 (п'яти) тисяч років. Лляне волокно отримують з шкірки льону – однорічного рослини родини льонових. Існує декілька підвидів рослин льону: серед них - льон-довгунець (використовується для пряжі), льон-кудряш, а також льон-межеумок. Розрізнити льон серед інших тканин дуже просто - він жорсткий на дотик, і в його тканинної структурі можна побачити характерні для льону вузлики. Льон має натуральні кольори: сірий і світло-коричневий, а також всі відтінки кольору слонової кістки. Лляні тканини відрізняються хорошою провідністю тепла, і вбирання вологи. Вони дуже легко відпираються від забруднень, і не всідаються під впливом пари й високих температур. Льон також характеризується високим ступенем зносостійкості, вироби з нього дуже довговічні. Єдиним недоліком цієї тканини, внаслідок її низької еластичності, є те, що льон дуже сильно мнеться. Одяг із лляних тканин ідеальна для літа – в ній досить прохолодно. Також для додання льону потрібних властивостей, його комбінують з іншими видами волокон.

Натуральний шовк – волокна для виготовлення цього виду тканин добувають з коконів унікальною метелики - тутового шовкопряда. Гусінь цієї комахи харчуються листям шовковиці (тутового дерева), і в той час, коли приходить черга перетворення її в

лялечку і потім метелик, гусінь формує кокон з найтоншої шовкової нитки. З цих унікальних тонких ниток і отримують натуральний шовк. Шовкове волокно за своєю структурою складається з 2-х шелковинок, які скріплені між собою серицином - особливою речовиною. Такі нитки можуть мати довжину від 400 до1200 метрів. Щоб зберегти цілісність шелковинок, лялечку тутового шовкопряда необхідно вбити в коконі, інакше, після її перетворення в метелика, вона розірве нитки кокона, коли буде виходити з нього. Для розм'якшення серицина кокони піддають обробці гарячою парою, після цього сушать і розмотують нитки – шелковинки. Шелковинка досить тонка, і при виготовленні тканин кілька ниток скучивают воєдино. Міцність отриманої нитки настільки висока, що порівнянна з міцністю металевого дроту такого ж діаметру. Завдяки таким міцності властивості, а також високої еластичності, шовк є основою для виготовлення безлічі матеріалів (атлас, оксамит, газ). Природний блиск шовкових тканин пояснюється особливою, призматичною структурою волокон, завдяки чому світло переломлюється під різними кутами. Шовк - дуже тонка, м'яка тканина, мнеться мінімально.

Вовняні тканини - володіють прекрасними гігієнічними характеристиками. Вовна – це тканина натурального походження з волокон шерсті тварин. Використовується як в «чистому» вигляді, так і в суміші з іншими волокнами.

Основна маса вовняних волокон - з вовни овець, також застосовується шерсть інших тварин: ангорського кролика, верблюда, кашмірської кози, векуньи, лами-альпаки. Волоски високоякісної вовни складаються з трьох шарів: верхній шар - з багатьох частинок, які перекривають один одного, другий - з ороговілих клітин, що мають форму веретена, і третій, так званий, внутрішній - пористий шар, заповнений повітрям. Вовна використовується при створенні широкого асортименту костюмних і плательных тканин, і також трикотажу. Вовняні тканини мають високу здатність зберігати тепло, саме тому вони незамінні при пошитті одягу для зимового сезону. Вовняні тканини практично не сминаемы, їх важко забруднити, але вони досить добре вбирають вологу і запахи. Вовняні тканини в процесі шкарпетки «звалюються», їх рекомендують прати спеціальними засобами (нім замачівая надовго), при температурі 30 градусів.

Штучні волокна отримують шляхом хімічної переробки натуральних волокон. Такі волокна:віскозні і ацетатні.
Віскозні тканини дуже близькі за хім. до складу бавовняним тканинам, і схожі за властивостями. Також вони мають властивості, характерні для шовкових тканин. Віскозні тканини відрізняються відмінними гігієнічними властивостями, вони зовні дуже привабливі, добре драпіруються і гладяться. Додавання віскози в тканину надає їй приємну шовковистість. Віскоза дуже добре переться, правда при намоканні сильно вмощується і втрачає міцність. Недоліки тканини: вона сильно мнеться, осипаються по зрізах, і при носінні виробів з неї дає розсунення швів.

Ацетатні тканини мають легку вагу, володіють приємним блиском, більш яскравим, ніж шовкові тканини. Але гігієнічні властивості цих тканин мінімальні, нитки мають малу міцність.

Синтетичні тканини - це тканини, які отримані шляхом синтезу із різних матеріалів (газ, нафта, вугілля тощо). Приклади таких тканин – нейлон, капрон, нітрон та інші.

                                          

АКРИЛ — паперове синтетичне волокно з низкою доведених високих якостей. Формоустойчивое, захищене від молі.

АНГОРА (ангорська шерсть) — вовна ангорської кози і ангорського кролика. Дуже тонка, пушиста й шовковиста. Найкраща ангорська вовна виробляється у Франції, Італії та Японії. Використовується в трикотажному виробництві (головним чином, светри та дитячий одяг) як самостійно, так і в суміші з іншими видами вовни для підвищення міцності. Ангора часто фарбується, хоча найбільш популярним кольором є білий.

АЦЕТАТ — віскоза з ацетатної основою. Тканина легка і гладка. Легко стирається, формостійка.

ОКСАМИТ - важка, м'яка, блискуча тканина з густим невисоким ворсом. З оксамиту шиють вечірні сукні, ошатні накидки, плащі, дитячий одяг, штани. Оксамит - стрейч чудово тягнеться і відмінно сидить по фігурі, завдяки додаванню до складу еластичних волокон. Оксамит-хамелеон м'яка, переливчаста тканину, більш тонка і гладка, ніж класичний оксамит. Панбархат - дуже блискуча оксамитова тканина з пресованим ворсом.


БАТИСТ – легка напівпрозора тканина з тонких волокон з полотняним переплетенням. Виготовляється з різних за складом волокон хімічних або натуральних матеріалів – бавовни, льону, вовни, а так само змішаних волокон. Виріб характеризується легкістю, прозорістю, але і достатньою міцністю. Єдиний його недолік — низька носкість. Батист – відрізняється рідкісним переплетенням ниток, виріб характеризується легкістю, прозорістю, але і достатньою міцністю.

БОСТОН — чистошерстяная гладкофарбована костюмна тканина саржевого переплетення, що відрізняється підвищеною зносостійкістю.

БУКЛЕ — нитки, на яких за рахунок використання ефектною крученої пряжі з нерегулярними петлеподібними потовщеннями створюється горбиста поверхня. Тканина з характерною хвилястою поверхнею (завитками).
 

БЯЗЬ — бавовняна тканина полотняного переплетення. Бязь дуже практична і не вимагає особливого догляду. Тканина щільніше, ніж батист, але не блищить, як сатин. Бязева білизна, за свідченням господинь, витримує велике число прань і коштує недорого. Бязь – товста нитка, часте плетіння. Його приємно носити у спеку, так як він добре вбирає вологу. До основних властивостей можна віднести гігієнічність, стійкість до прання. Зігріваючий ефект бязі вище, ніж у льону. Він міцніше вовни. Вироби з бязі довго носяться.

ВЕЛЬВЕТ - це оксамитова тканина з рельєфними поздовжніми рубчиками. Вельвет міцний, розтягується і немарок. Його види в широкий рубчик (вельвет-корд) прекрасно підходять для пошиття курток, види тонкий рубчик - для сорочок і брюк. Товстий в широкий рубчик вельвет болотних відтінків - швидше за все, вітчизняний продукт. А ось німецькі колекції показують, що він може бути ще й тонким, ніжним, вишуканим. Тканини представлені в широкій колірній гамі з переважанням природних відтінків. Особливо привабливо, майже ошатно виглядає білий і бежевий вельвет в тонкий дрібний рубчик. Товстий вельвет підійде для теплих штанів, більш тонкий, ніжний, в дрібний рубчик - для весни і літа. Але майте на увазі, що вельвет для штанів не повинен мати пухку структуру. При купівлі вельвету перевірте його ворс на міцність. Ущипніть тканину, і якщо ворс легко витягнеться, якість матеріалу залишає бажати кращого.
 

ВЕЛЬВЕТ-КОРД — бавовняна тканина, що відноситься до групи ворсових тканин з розрізним ворсом. Вельвет-корд має широкі (3-5 мм) ворсові смуги, випускається гладкокрашеным або з друкованим малюнком.

ВЕЛЬВЕТ-РУБЧИК — бавовняна тканина, що відноситься до групи ворсових тканин з розрізним ворсом. Вельветрубчик має ворсові смужки зазвичай шириною 1 мм, випускається гладкокрашеным або з друкованим малюнком.

ВЕЛЬБУАР - жаккард - тканина з 100% поліестеру з низьким густим ворсом. М'яка, пластична, чимось віддалено нагадує цигейку. Родзинка цієї тканини - актуальний геометричний малюнок. Відмінний варіант для коротких спортивних курточок.

ВЕЛЮР (від фр. velours — оксамит) — загальна назва м'яких ворсових матеріалів, що мають бархатисту лицьову поверхню, до яких відносяться як тканини (бавовняні, з штучного шовку, вовняні), так і фетр, шкіра. Велюр - важка, еластична тканина, з грубою бархатистою поверхнею і коротким ворсом. Часто вона буває з домішкою шляхетних вовняних волокон, таких, як мохер і альпака, які роблять її м'якою і пухнастою. При додаванні синтетики, наприклад, поліаміду, велюр добре тримає форму. Велюр набивний - м'яка тканина. Модний нотку надає покриття, що додає поверхні глянсовий блиск.
 

ВІСКОЗА — складається з целюлози за допомогою віскозного методу. Чудові якості в шкарпетці.

ВУАЛЬ — тонка бавовняна тканина полотняного переплетення. Вага 1 м. кв. — 60-105 р.

ГАБАРДИН — термін, застосовуваний для чистошерстяных і напіввовняних на поверхні,яких є ясно виражені дрібні диагоналевые рубчики, розташовані під великим кутом нахилу (60 — 70 °). Висока щільність і однорідність поверхні габардинов забезпечують їх високу водонепроникність і зносостійкість. Термін походить від середньовічного іспанського слова "gabardina" — захист від стихії. Застосовувався для позначення як тканини, так і виду одягу — плаща. пружна, м'яка, дуже щільна тканина в рубчик. До її складу входить шерсть, віскозне або синтетичне волокно. Часто зустрічаються габардины з 100% поліестеру. Товстий габардин підійде для зимових костюмів, з тонкого шиють навіть топи. Двухлицевые тканини (даблфейс) - тканини, виткані таким чином, що лицьова і виворітна сторони абсолютно однакові за структурою і можуть змінюватися лише кольором. Двухлицевые тканини можуть бути різними за складом. Але частіше це щільні, м'які, трохи ворсисті матеріали. При застосуванні спеціальних просочень набувають високу водотривкість і застосовуються для виготовлення високоякісних плащів. В готових виробах добре драпіруються з утворенням вільних складок. З них шиють жакети, куртки та пальто, дотримуючись особливу технологію.

ДЕВОРЕ — тканина з малюнком отриманим випалюванням (хімічної вытравкой) частини волокон.

ДЖЕРСІ - термін, застосовуваний:

а) для трикотажного одягу;

б) трикотажного полотна (одинарного або подвійного) машинної в'язки з дуже дрібним петельним кроком, який має високу розтяжність, гладку поверхню і виготовляється з гребенной вовни, рідше — бавовни, шовку або штучних волокон.

Джинсові тканини - тканини переважно бавовняні, іноді з додаванням еластану або лайкри. Можуть бути м'якими, ворсистими або грубими, рубчиковыми. З джинсової тканини шиють брюки, куртки, сарафани, спідниці.

Денім - джинсова тканина, у якій пофарбована тільки нитку основи. Інша нитка - біла. Завдяки такому переплетенні лицьова сторона найчастіше синя або чорна, а виворітна - біла. ДЕНІМ (від фр. de Nim — з Нима) — міцна щільна бавовняна тканина саржевого або полотняного переплетення для джинсових виробів. Популярність набула наприкінці XIX ст. Назва походить від французького міста Них, де ця тканина була створена вперше і призначалася для робочого одягу, застосованої золотошукачами.

Джинса з вишивкою - бавовняна тканина з додаванням еластану або лайкри зазвичай м'яка і трохи ворсиста. Завдяки широкому кольоровому купону, ви можете, наприклад, в скороченій моделі брюк съимитировать закоти. Джинсу - стрейч схоже, ніколи не здасть своїх позицій. Комфорт в носінні, бездоганну посадку по фігурі і тисячу варіантів обробки ця тканина забезпечує на всі сто! Німецька джинса з бавовни з 4% додаванням еластану дорожче поліестерового аналога, але набагато зручніше в жарку погоду. Перфорована німецька і італійська джинса - з ефектом "рваних" кольорів і візерунків - найдорожчий варіант.

Джинсова тафта - щільна тканина з яскраво вираженою структурою деніму. Вкраплення металевих ниток створює м'яке мерехтіння і виробляє досить несподіване враження. З цієї тканини вийде блискуча у всіх сенсах річ: костюм, штани або плаття-сорочка в спортивному стилі.
 

ДРАП ( від фр. drap — сукно) — чистошерстяная тканина, що піддається сильній валку, яка повністю закриває малюнок переплетення. Лицьова сторона виробляється з більш високоякісної пряжі, ніж изна-нічна. Залежно від якості сировини, структури та оздоблення драпы можуть бути одно - і двухлицевыми (обробка тільки лицьовій або особі-вої і виворітної сторін), одноколірними і багатобарвними, ворсован-вими і неворсованными. Ворсові драпы мають ворс, згладжений в певному напрямку. Застосовуються для виготовлення чоловічих та жіночих зимових і демісезонних пальто.

ЖАККАРД - тканина, названа за прізвищем французького винахідника Ж. М. Жаккарда. Близько 1800 року він створив машину для вироблення крупноузорчатых тканин за рахунок роздільного керування кожною ниткою основи. Получавшиеся в результаті цього візерунки були названі його ім'ям. Жаккард — щільна, добротна тканина з тканим малюнком. Гладка безворсової тканина складного плетіння, до складу якої входять як синтетичні, так і органічні волокна. Як різновид жаккарда, є стретч-жаккард - сучасна високоеластична тканина з «дихаючим» ефектом. Жаккард - одна з дорогих тканин. Жакардові тканини дуже міцні і довговічні, дуже зручні в експлуатації.

ШКІРА ШТУЧНА - матеріал, що імітує натуральну шкіру. Найчастіше можна зустріти шкіру з 100% поліестеру, на трикотажній основі, з водовідштовхувальним покриттям. Вона тонше натуральної, не мнеться, пластична, добре облягає фігуру. З шкіри зараз шиють все, що завгодно: куртки і плащі, костюми, спідниці, брюки, жакети. Цей матеріал відрізняється в основному за фактурою:
Шкіра "під рептилію"- найпоширеніший зараз вид штучної шкіри. Завдяки спеціальній виробленні, матеріал імітує шкіру змії, крокодила, ящірки. Може бути блискучою або матовою, з великими або дрібними "лусочками".
Шкіра "Мезик" - матеріал, що імітує шкіру буйвола - щільний, матовий, переважно темних відтінків. Цікава фактура такої шкіри - тиснення великими "розводами". Прекрасна альтернатива "лускатим" видів шкіри.

КРЕП — термін, застосовуваний:

а) для бавовняних тканин, комбінованим креповым переплетенням;

б) чистошерстяных і напіввовняних костюмних тканин, вироблених креповым переплетенням, завдяки чому тканини мають шорстку поверхню — креповый ефект;

в) шовкових тканин, що виробляються із застосуванням ниток, що мають високу (креповую) крутку — понад 1500 кручений/м і відрізняються завдяки цьому шорсткою поверхнею.

КРЕПДЕШИН (фр. Crepe de Chine) — термін, що застосовується:
а) для тканини з шовкових ниток, вироблюваної з шовку-сирцю в основі і шовку-крепу в качці;

б) тканини з штучних ниток, що виробляється з слабоскрученной основи і качка високою креповой крутки (поверхнева щільність — 130 г/м2).

Для крепдешину характерна матова поверхня.

КРЕП-САТИН — атласна тканина, що відноситься до групи тканин з штучних ниток і представляє собою тканина атласного переплетення з гладкою блискучою лицьовою стороною і матовою з кре-повым ефектом виворотом (поверхнева щільність — 250 г/м2). Обидві сторони можуть використовуватися як лицьові.

КРЕП-ШИФОН — тканина, що відноситься до креповой підгрупі групи тканин з натуральних шовкових ниток, що виробляється за-лотняным переплетенням з перекрученого шелкакрепа в основі і качці (поверхнева щільність — 25 г/м2). Для крепшифона характерна матова поверхня.

МЕРЕЖИВО - смужка або шматок текстилю, одержуваного шляхом шиття, в'язання або плетіння. Мереживо з'явилося в Європі на рубежі XV-XVI століть. Перше мереживо шилося голкою, називалося воно "стібок в повітрі". У Росії перші мережива були металевими, з золотих і срібних ниток - ними оздоблювали одяг знаті. Мереживне полотно - прозора ажурна тканина з малюнком, утвореним шляхом поєднання ущільнених і розряджених місць з отворами, які виходять з-за сплетення ниток. Головні особливості Мережива як виду декоративно-прикладного мистецтва — легкість, тонкість, еластичність, узорность. Часто виразність підкреслюється кольором і фактурою тканини з якої Мереживо поєднується.

КУПРІЙ — віскоза з медноаммиачным волокнами. Виготовляється хімічним шляхом з натуральної сировини — деревини і бавовни. Тканина володіє шовковистим блиском, красиво драпірується, добре вбирає вологу і пропускає повітря. Застосовується як підкладковий матеріал.

ЛАЙКРА (англ. lycra) — высокорастяжимое (до 400 %) волокно, застосування якого в суміші з іншими забезпечує високу розтяжність і еластичність полотна. Знайшло широке застосування при виробленні полотен, які використовуються для виробів, щільно облегаю-них фігуру людини — купальників, спортивного одягу, суконь, брюк та ін.

ЛАКУ (фр. laque — лакований) — вид обробки тканин шовкового асортименту, в результаті якої поверхня тканини стає блискучою і гладкою, як у атласу.

ЛЬОН. Лляне волокно виробляють з шкірки самої рослини. Волокна льону погано сплітаються між собою з - за низької еластичності, тому виробництво льону дорожче, ніж виробництво бавовни.

Розрізнити льон досить просто він досить жорсткий на дотик і в структурі тканини видно характерні вузлики. Натуральним кольором льону є сірий, світло-коричневий і всі відтінки слонової кістки.

Льняні тканини добре проводять тепло, добре вбирають вологу, в тому числі піт.Особливість льняних тканин в тому, що, ввібравши вологу, вони стають набагато міцніше, добре перуться і не мають усадки при впливі високих температур і пари. Лляні волокна більш стійкі до прямих сонячних променів, ніж волокна бавовни.

Єдиний недолік льону - тканина сильно мнеться з - за низької еластичності, якщо полотно згинати багато разів в одному і тому ж місці, то в цьому місці тканина буде слабшати, піддаватися розриву. Льон добре змішується з іншими видами волокон, що дозволяє надати тканини різноманітні властивості.

МАДАПОЛАМ - тонка щільна білизна бавовняна тканина, сорт вибіленого міткалю вищої якості. Назву отримала по місточку Мадаполам, передмістю Нарсопура в Індії. Зазвичай з мадаполаму шили наволочки, які прикрашали вишивками, мереживом, стрічками. Безліч подушок в таких наволочках викладали на ліжках у купецьких і міщанських родинах - це нібито свідчила про достаток.

МЕЛАНЖ (від фр. melange — суміш) — суміш волокон різних кольорів або різних відтінків одного кольору в одній пряжі або виробленому з неї полотні. Цим досягається особливий колористичний < меланжевий > . Меланжева пряжа — пряжа з волокон різно-го кольору. Меланжева тканина, трикотаж — матеріали з меланжевої пряжі.

МОХЕР (англ, mohair) — вовна ангорської кози, козяча шерсть. Термін мохер використовується для всіх видів пряжі з цієї вовни або з застосуванням цієї вовни в суміші з іншими, а також для виробів і матеріалів з такої пряжі.

МОДАЛ — спеціальне віскозне волокно з високим водовідштовхувальним ефектом.

МУСЛІН — бавовняна, шовкова або вовняна тканина полотняного переплетення, дуже тонка, легка, м'яка, пухка, повітропроникна. Муслін (фр. mousseline, італ. mussolina, від Mussolo — італійського назви міста Мосул в Іраку) — різновид дрібно-тканини бавовняної тканини, внесеної в Європу з Близького Сходу в XVII столітті. Він став дуже популярним в кінці XVIII століття у Франції. Муслін, як правило, виробляється з міткалю, який піддають белению і так званої м'якої обробці (тобто з мінімальним вмістом аппрета в тканини). Міткаль добре дихає і призначений для спекотного і сухого клімату. Батьківщиною тканини муслін є Індія. Муслін – це легка прозора тканина, яка є різновидом дрібно-тканинної бавовняної тканини, завезеної в Європу з Близького Сходу. Цей вид тканини вважався досить популярним у Європі (особливо у Франції) в епоху ампір.

ОРГАНДІ (від фр. organdi — тканина жорсткої вичинки) — тонка, прозора, досить жорстка бавовняна тканина, завезений-ва в Європу зі Східної Індії. В даний час термін органді використовується для блузонів і штанів, які надягаються поверх "топів" та бюстьє.

ОРГАНЗА — тверда, прозора тканина, схожа на органді, але виробляється з натурального шовку або хімічних волокон.

СПІВ (Парча) - візерункова тканина складної вироблення, часто з продернутыми золотими або срібними нитками. Спочатку ввозилася в Росію з Ірану та Туреччини, пізніше - з Італії і Франції. Проте вже у XVIII столітті спів виготовляють в Росії.

ПЕРКАЛЬ – це тонка, високої щільності бавовняна тканина полотняного переплетення. При виготовленні використовуються длинноволокнистые сорту бавовни, що забезпечує високі споживчі властивості матеріалу. Вона має тривалий термін використання, чудово підходить для друку складного малюнка, прекрасно переться. Перкаль дуже шовковиста, м'яка, нагадує за зовнішнім виглядом батист.

ПОЛІАМІД (нейлон) — синтетичне волокно з винятковим опором до розтягування і високою стійкістю до зносу.

ПОЛИКАТОН - це сумішева тканину, 52% бавовни і 48% поліестеру. Додано тканина синтетична нитка дає яскраві кольори при фарбуванні. Фарби довго не втрачають яскравість, особливо якщо ви перете білизну по інструкції. Ще одне приємне властивість, якою володіє поликатон, він не схильний до усадки. Бавовна в складі тканини дає їй екологічність і натуральність, а поліестер — чудову зносостійкість.

Шатель – 80% бавовни, 20% поліестеру. Різновид поликатона.

ПОЛІЕСТР — синтетичний матеріал нового покоління. Добре пропускає повітря, відрізняється підвищеною м'якістю і простотою у догляді.

Поплін - тканина на 100% складається з бавовни, з щільною і м'якою фактурою, приємна на дотик, має своєрідний благородний блиск.

Тканина чудово пропускає повітря, стійка до вицвітання і частих прань, довго зберігає яскравість забарвлення.

РАМІ — високоякісна, схожа на лляну, натуральна нитка, що отримується з китайської кропиви. Нитка дуже рівномірна і гладка з чудовим матовим ефектом.

САТИН - бавовняна дуже гладка, м'яко падає тканина з блискучою поверхнею. Сатин – блискуча і щільна тканина, виготовляється з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння. Давно було помічено, що чим більше скручена нитка, тим яскравіше блиск. Так з'явився глянець - сатин, що нагадує шовк. Сатин дуже приємний на дотик, постільна білизна з нього довговічна і витримує велике число прань - 200-300, і лише через довгий час матеріал починає трохи тьмяніти. Він дешевший, ніж шовк, але дорожче, ніж інші бавовняні тканини.

СИНТЕПОН — легкий, об'ємний, пружний нетканий матеріал. При виробництві синтепону використовується метод термоскріплення поліефірних волокон, що дозволяє йому зберігати м'якість і пружність. Завдяки високим теплозахисним властивостям, наповнювач і утеплювач синтепон знаходять своє застосування при виготовленні одягу, ковдр та багатьох інших швейний виробів. Переваги синтепону полягають в легкості, хороших теплозахисних властивостях і малій вазі, а також у відносній нешкідливості для людини. Підкладка з синтепону відмінно захистить вашого малюка від холоду та вітру в будь-яку погоду, так як утеплювач синтепон добре утримує тепло і відновлює свою форму. Утеплювач синтепон - це найбільш вигідну і оптимальне співвідношення ціни і якості матеріалу при високих експлуатаційних властивостях.

СИТЕЦЬ - легка бавовняна тканина полотняного переплетення, отримана в результаті обробки міткалю. Ситець традиційно і у великій кількості виробляли в Іванові, центрі ткацтва в країні, за що місто називали іноді «ситцевым містом». Ситець користувався величезною популярністю в Росії і в Радянському Союзі. Він добре пропускає повітря, легко вбирає вологу. Вироби з ситцю зручні і приємні при носінні, стійкі до стирання і розриву. Зігріваючий ефект дуже високий.

СПАНДЕКС - щільна, чудово тягнеться тканина, з оксамитовою лицьовою стороною і гладкою виворотом.
 

ТВІД (англ, tweed) — вовняна тканина зазвичай саржевого переплетення, нагадує домоткану. Використовується для костюмів і пальто. Термін походить від назви річки Tweed в Шотландії, на берегах якої розташовувалися текстильні підприємства, які постачали вовняні тканини, що отримали таку ж назву. Твід - абсолютний фаворит сезону. Ця вовняна тканина прекрасно підійде і для ділового жакета, і для вихідної спідниці. Щільний твід в яскраво виражену "ялинку" вважається класичним варіантом. Саме таку тканина з грубої вовни коли почали ткати англійці. Мода внесла свої корективи: з'явився твід з "вузликової" поверхнею, з декоративними кольоровими нитками, ще пізніше - з додаванням люрексу.
 

ТРИКОТАЖ в'язане полотно, володіє прекрасною розтяжністю. Пухка структура надає трикотажу м'якість і несминаемость. В магазинах можна знайти безліч видів цього полотна: від білизни до толстого подвійного трикотажу. Джерсі - важкий, малоэластичный двосторонній трикотаж, з обох сторін має лицьові петлі. Джерсі-меланж - щільна, легка, шерстиста тканина з ворсинками-прожилками. Чудово тягнеться і чудово облягає фігуру. Трикотаж-локшина - еластичний матеріал в широку подовжню смужку, що нагадує в'язання ("гумку"). Класичний вигляд трикотажу, ідеальний для пошиття футболок. Трикотаж в рубчик - еластичний матеріал, з чергуються лицьовими і виворітними петлями. Трикотаж під шкіру - вся родзинка цього легкого пластичного матеріалу в спеціальному плівкове покриття, завдяки якому тканина зовні майже не відрізняється від шкіри. Еластичну структуру і помітний малюнок тиснення обов'язково оцінять шанувальниці красивих нарядів. Трикотаж під хутро - рельєфний, ажурний, об'ємний і суперлегкий, він просто приречений на те, щоб бути матеріалом номер один наступаючої взимку. Один з найкращих матеріалів для актуальних об'ємних жилетів і накидок без рукавів.
 

ТАКТЕЛ — синтетичний матеріал у поєднанні з натуральними нитками, дає відчуття комфорту.Нитка складається з безлічі надтонких волокон, і, чим більше їх в пряжі, тим легше на дотик. Матеріал гігієнічний як бавовна, легкий як шовк, пластичний як поліестер.

ФЛАНЕЛЬ - тканина з бавовни, віскози або вовни з ворсованной поверхнею. Вовняні фланелі з додаванням еластичних волокон ідеальні для пошиття брючних і юбочных костюмів, оскільки забезпечують бездоганну посадку на фігурі, не витягуються і гарантують високий комфорт при носінні.

ФЛІС (англ. Fleece) — це неткана ворсова тканина з найтонших поліестерових волокон, матеріал для виготовлення теплого одягу. Фліс був винайдений в 1979. Розробники це тканини отримали звання лауреатів Нобелівської премії з хімії. Це геніальне винаходу гріє всі любителів екстремальних видів спорту і не тільки. Сьогодні фліс - це найкращий вибір для тих, хто шукає легкі, «дихаючі» і разом з тим міцні тканини для виробництва широкого спектру одягу для дітей і дорослих, аксесуарів, предметів домашнього текстилю, іграшок, одягу для домашніх улюбленців.

Фліс легкий, еластичний та м'який на дотик трикотажний матеріал. Тканина добре зберігає тепло, має унікальні властивості терморегуляції, тому фліс чудово забезпечує необхідну вентиляцію при перегріві і виведення назовні конденсату. Матеріал визначається високою міцністю. Фліс майже не вбирає вологу і швидко сохне. Ще однією перевагою тканини фліс є і непривзайденная зносостійкість. Матеріал не вимагає до себе спеціального догляду, не сідає при пранні, не скочується (антипилинговые властивості), чудово тримає форму. Фліс не рекомендується прасувати і сушити в пральній машині або на батареї.

БАВОВНА — натуральне волокно, що виготовляється з рослини хлоп-чатник.

"ШАНЕЛЬ" - модна костюмна тканина з вузликової поверхнею. Подібний матеріал використовувала Коко Шанель для створення своїх знаменитих жіночих костюмів. Зазвичай виробляється з натуральної вовни з додаванням бавовни та синтетики. Чорно-біла фактура - "перець з сіллю" або "гусяча лапка" виглядають дуже привабливо. Прекрасно підійде для теплого осіннього костюма.

"ШАНТИЛЬЇ"- вид мережива, виготовленого з найтонших натуральних або синтетичних ниток. Ніжне мереживо отримало цю назву по імені французького міста, в якому його виробляли. Шантильї плетуться з шовку (хоча бувають і з синтетики), і являють собою найтоншу сітку, на якій, наче намальовані тушшю і пером, розташовуються витончені квіткові візерунки (бувають і інші, але флоральні мотиви - найпоширеніші)..

ШЕЛК НАТУРАЛЬНЫЙ– волокна для изготовления этого вида тканей добывают из коконов уникальной бабочки - тутового шелкопряда. Гусеница этого насекомого питается листьями шелковицы (тутового дерева), и в то время, когда приходит черед преобразования ее в куколку и затем в бабочку, гусеница формирует кокон из тончайшей шелковой нити. Из этих уникальных тонких нитей и получают натуральный шелк. Шелковое волокно по своей структуре состоит из 2-х шелковинок, которые скреплены между собой серицином - особым веществом. Такие нити могут иметь длину от 400 до1200 метров. Щоб зберегти цілісність шелковинок, лялечку тутового шовкопряда необхідно вбити в коконі, інакше, після її перетворення в метелика, вона розірве нитки кокона, коли буде виходити з нього. Для розм'якшення серицина кокони піддають обробці гарячою парою, після цього сушать і розмотують нитки – шелковинки. Шелковинка досить тонка, і при виготовленні тканин кілька ниток скучивают воєдино. Міцність отриманої нитки настільки висока, що порівнянна з міцністю металевого дроту такого ж діаметру. Завдяки таким міцності властивості, а також високої еластичності, шовк є основою для виготовлення безлічі матеріалів (атлас, оксамит, газ). Природний блиск шовкових тканин пояснюється особливою, призматичною структурою волокон, завдяки чому світло переломлюється під різними кутами. Шовк - дуже тонка, м'яка тканина, мнеться мінімально.

ШОТЛАНКА - клетчатая плотная ткань из 100% шерсти, иногда с добавлением минимального количества синтетики. Шотландка (тартан) впервые была произведена в Шотландии тысячу лет назад, шотландка выдает принадлежность к определенному роду Шотландии ,цвет ткани являлся символом того или иного клана. Шотландка — ткань, вырабатываемая из хлопчатобумажной, шерстяной пряжи, различных химических нитей саржевым переплетением с рисунком в крупную клетку, типичным для тканей национальной шотландской одежды. Состав ткани - 35% вискоза, 65% полиэстер. Шотландку використовують для пошиття шкільної форми, суконь і верхніх чоловічих сорочок.Одяг з тканини "шотландка" створює тепло домашнього затишку, протиставляючи його суворого клімату. Класичні кольори клітини у такий тканини - чорний, червоний, зелений. Але зустрічаються і більш спокійні відтінки. До речі, справжньої модниці без картатій спідниці або штанів в наступаючому сезоні практично не обійтися.